HOME

MY

BIOGRAPHY

MONDAY

CINEMA

THURSDAY

TV THEATRE

FRIDAY

NIGHT MUSIC

WEEKEND

CONCERTS

WEEKEND

PLAY SHOWS

TICKET

RESERATIONS

 

 

 

 

Krzysztof Jasiński:  Biografia

 

Wieloletni członek Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Wychowanek zespołu „Gawęda”. Był uczniem Wandy Ruśkiewicz i Barbary Kostrzewskiej. W Kanadzie studiował wokalistykę pod kierunkiem znanego torontońskiego pedagoga Very Kaushansky. Śpiewał w kwartecie wokalnym „Betlehem” z którym nagrał płytę pt. „Tyle Dobrego”.

 

Od 1995r. zwiazany z Polish-Canadian Society of Music oraz z „Salonem Muzyki i Poezji” prowadzonym przez krakowską aktorkę p. Marię Nowotarską - debiutował w spektaklu Jarosława Abramowa-Newerlego „Bo ja tak mowiłem żartem...”.

 

Potwierdził swoje duże możliwości wokalno-aktorskie w znakomitym przedstawieniu Salonu „Julian Tuwim”. Z dużym powodzeniem wykonuje repertuar klasyczny. Jesienią 1996r. wystąpił w roli Stolnika w operze „Halka” S.Moniuszki u boku m.in. gwiazdy Metropolitam Opera w Nowym Jorku Mariusza Kwietnia ! Jako solista zespołu MUSICA ANTIQUA śpiewał mi.in partię solową w „Mszy Koronacyjnej” W.A. Mozarta z orkiestrą Toronto Symfonietta. W 1997r. Mogliśmy go podziwiać w roli hrabiego Bonifacego w operetce „Księżniczka Czardasza” Imre Kalmana w reż Michała Kuleczki, kolejno w prawie wszystkich produkcjach Polskiego Teatru Muzycznego w Toronto m.in. w „Wesołej Wdówce ” czy „Dyrektorze Teatru” W.A Mozarta z uroczym librettem Andrzeja Waligórskiego.

 

Dużym sukcesem Krzysztofa Jasińskiego byl wielokrotnie prezentowany w Kanadzie i USA spektakl pt. „Nie bój się kochać” oparty na poezji ks. Jana Twardowskiego w którym śpiewał kilkanaście piosenek - wierszy skomponowanych specjalnie do tego spektaklu. Przedstawienie to miała okazję ogladać rownież publiczność w Polsce, prezentowany był na deskach warszawskiego Teatru Roma jak również na letniej scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, zyskując bardzo pochlebne recenzje krytyków i publiczności. Następnie role w spektaklu teatralnym poświęconym poezji K.I Gałczyńskiego w którym wzieli takźe udział: córka poety Kira Gałczyńska i Stan Borys oraz przedstawieniu „Hemar” z udziałem gwiazdy kabaretu Mariana Hemara, Janiny Jasińskej.

 

Różnorodność postaci w które wcielił sie Krzysztof Jasinski w „Coctailu Kabaretowym” (wiosna 2000) i w „Wielkiej Rewii” (wiosna 2001) z Jackiem Wójcickim w pełni ujawniła szeroką paletę jego możliwości komediowych. Nie sposób też nie wspomnieć o rolach dramatycznych tego śpiewającego aktora. Wiosną 1998r. zagrał w znakomicie przyjętych przez publiczność: sztuce Mariana Hemara „Ostatni Tren” partnerując Krzysztofowi Kolbergerowi oraz w przedstawieniu „Juliusz Słowacki” Jerzemu Zelnikowi. Następnie rola Biskupa Krasickiego w spektaklu „Książe Poetów” u boku Andrzeja Grabowskiego.

 

Jego artystyczna dzialalność nie ogranicza sie wyłącznie do środowiska polonijnego. Współpracował również z filmem kanadyskim i amerykańskim. Zagrał dwie role w kanadyjskim serialu dokumentalnym, premiera-listopad 2002 – na History Channel.

 

W latach 2003/05 był dyrektorem artystycznym – w Polskim Centrum Kultury im.Jana Pawła II w Mississauga (największy ośrodek polonijny w Kanadzie). Prowadzi tam m.in. cieszące się do dzisiaj niesłabnącą popularnością „Czwartkowe Wieczory Teatralne ” przybliżając i promując w niezwykle interesujący sposób, dokonania polskich i europejskich twórców.

 

Podczas jubileuszowych obchodow 50 lecia Telewizji Polskiej  wyrozniony udzialem w programie Tele-Echo prowadzonym przez Irene Dziedzic.

 

W 2002r. założył własną firmę impresaryjną KJ Promotion, mającą w dorobku kilkadziesiąt przedstawień teatralnych, muzycznych i kabaretowych. Redaguje kulturalną (bardzo) stronę torontońskiego tygodnika „Życie”. Od maja 2007 do listopada  2009 współwłaściciel Krista Promotions.

 

Obecnie wlasciciel Chris Jasinski Presents.

 

 

 

 

Copyright @ 2010 Chris Jasinski Presents

Toronto, Canada

kajasinski12@gmail.com

Tel:  416-910-5714